Otomatik selfie çubuğu çok yakında herkeste olacak. Son yılların en popüler hareketi selfie çılgınlığı oldu. İnsanlar en güzel öz çekim görüntüyü almak için birbirleriyle yarışıyor ve sosyal medyada paylaşıyor.

Öz çekim çılgınlığı telefon üreticilerini de harekete geçirdi ve firmalar en iyi ön kameraya sahip telefonu yapmak için birbirleriyle yarıştı. Ve bunu öz çekim çubukları takip etti ve çeşitli modellerde öz çekim çubukları ile kullanıcılar daha geniş açılı öz çekim görüntüler almaya başladı.
Dünyanın en ilginç selfie çubuğu ise Thinkmodo’dan geldi. ilk tam otomatik selfie çubuğu beğeni topladı. Düğmeye bastığınızda kendi uzayan selfie çubuğu, teleskobik selfie stick üzerinde yer alan iki adet fan yardımı ile saçlarınızı havalandırabiliyor ve fotoğraflara rüzgar efekti eklenebilmekte.

Eğer karanlıkta çekim yapmak istiyorsanız hiç dert etmeyin, yetersiz ışık olan ortamlar için düşünülmüş iki adet LED yumuşak ışık paneli ile doğru ışığı yakalayabilmeniz yüzünüzü aydınlatmak için yardımcı oluyor.

Tabi tüm bunlar aslında değiştirme ve yenileme ile rekabet ortamında ayakta kalmanın anlamını bize öğreten bir gösteriden ibaret. Bir öz çekim çubuğuna daha ne yenilik eklenebilir diye düşünenlerin tekrar düşünmesi gerekiyor..