Pokemon Go çılgınlığı tüm dünyayı sarmaya başladı. Benim henüz oynama imkanım olmadı fakat çocukluğumda deli gibi oynadığımız pokemon tasoları vb. oyunlar aklıma geliyor. Şuan oynamamı tek engelleyen oyunun sadece Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika‘dan indirme yapılabiliyor. Tabi her şeyin olduğu gibi ülkemizde bununda bir açığını buldular, konumu Yeni Zelanda olarak ayarlayarak yeni bir IOS için apple hesabı oluşturup oyunu oynamaya başlayanlar. Ve ben önermiyorum biraz riskli bir iş ama Android için internette bir çok Pokemon Go APK dosyası mevcut, bunları indirip Android telefona kurarak oynayanlar her yerde. Hatta pokemon yakalama uğruna bir kaç tutuklanma ve trafik kazası durumu bile mevcut..
 
Pokemon Go Türkiye
 

Pokemon Go Nedir?

Birazda oyundan bahsedeyim, Pokemon Go artırılmış gerçeklik destekli bir mobil oyun, akıllı telefonun GPS’i yardımıyla gerçek dünyada sokaklarda gezinip sanal Pokemon’ların peşinde koşuyorsunuz. Pokemonları toplayıp kendi koleksiyonunuzu oluşturuyorsunuz, topladığınız pokemonları diğer oyuncuların pokemonlarıyla dövüştürüyor sunuz. Türkiye’de uygulama marketine girmesi için heyecanla bekliyorum. 😀
 
Pokemon Go Nedir
 
Oyun Nintendo ve Niantic tarafından geliştirilmiş. Android ve iOS uygulama marketlerinde yerini alalı daha bir hafta olmadan milyonlarca kullanıcıya ulaşan oyun, Nintendo’nun hisselerine de tavan yaptırmış. İnternette dolanan bir söylentiye göre ise oyun, Twitter’ın günlük kullanıcı sayısını geçmek üzereymiş. Oyunun temmuz ayının sonunda da tüm dünyada’da yayınlanması bekleniyor.
 
IOS cihazlarda Pokemon Go indirmek ve kurulumun resimli anlatımı için tıklayın.
 

 

Pokemon Go GTA 5 Modu

Pokemon GO furyasının artmasıyla birlikte, RUNitsAlpha firması GTA 5 Pokemon modu yayınladı ve çılgınlığı bir adım daha öne taşıdı. Bu mod, Pokemon çizgi filmlerini sevenleri ve GTA 5 tutkunlarını oldukça mutlu edeceğe benziyor.

Pokemon modu GTA 5 oyununda poke topu kullanabilmemize imkan tanıyor. Bu mod ile oyundaki baseball topları poke top ile değiştiriliyor ve bu top sayesinde Los Santos şehrinde pokemon avına çıkabiliyorsunuz.
 
Fakat belirtmek istiyorum GTA 5 için yayınlanan Pokemon modu resmi olarak yayınlanan bir mod değildir. Eğer orjinal oyuna sahipseniz bu mod yüzünden oyundan uzaklaştırılma ihtimaliniz var. Kısacası bu modun yaratacağı problemler kullanıcı sorumluluğundadır. Eğer Pokemon modunu yüklemeyi düşünürseniz öncesinde oyununun yedeğini almanızı öneriyorum. Hatta oyun sırasında online modunu kapatın ki oyundan banlanmayın. Merak edenler için konunun en altına örnek bir video ekledim.
 
Pokemon Go GTA 5 Modu